goodify_background.jpg


Goodify handler om godhet
mellom mennesker

Goodify gjør det lettere for oss alle å gjøre gode gjerninger - og lettere å be andre om hjelp. Fordi #verdentrengermergodhet

 

 
 

Noen mennesker er i en livssituasjon der de trenger hjelp av og til. Mens mange ønsker å gjøre noe godt for andre når de har tid og mulighet. Goodify kobler mennesker som trenger hjelp, med dem som vil gjøre gode gjerninger. Vårt mål er å skape et nasjonalt engasjement for mer godhet mellom mennesker.

 

Følg oss på sosiale medier:

Slik fungerer Goodify-appen

001.png

1. Bli med

Bli en Goodify`er med noen få tastetrykk. Vi trenger ikke mye informasjon om deg.

03 Hovedskjerm - opprett.png

2. Se hvem som trenger hjelp

Du ser behovene som finnes rundt deg. Om det passer, takker du på 10 sekunder ja til å bidra med en god gjerning - uten noe mer forpliktelse. Betaling får du i form av takknemlighet.

001-1.png

3. Spør om hjelp

Spør enkelt dem rundt deg om hjelp. Vær anonym om du vil og hjelpen er gratis. Du er ikke til bry - den gode hjelperen takker ja kun om det passer.

 
_DSF5385.jpg




Hverdagsgodhet handler om de små, men viktige tingene du gjør som lyser opp hverdagen for noen

 

En god gjerning tar typisk fra 15 minutter til to timer, uten noe mer forpliktelse. Det tror vi alle har tid til innimellom.

En trenger hjelp til noe praktisk på grunn av helsen. Andre trenger et par ekstra hender som kan hjelp til i en barnebursdag. Og noen trenger bare en å ta en kaffe med. Alle slags behov.

 
 
_DSF5465.jpg






Vårt mål er å skape et nasjonalt engasjement for hverdagsgodhet

 

Vi tror at verden trenger mer godhet og at alle har noe godt å bidra med. Goodify handler ikke bare om en app - det handler først og fremst om engasjement. Om å få med oss alle på å se viktigheten av at vi gjør godt for hverandre i hverdagen.

 
 

Solide partnere og bra folk heier på godhet og Goodify!

Vi har en rekke solide og gode partnere i ryggen som sammen med oss vil bidra til å skape engasjement rundt hverdagsgodhet. Tusen takk Kavlifondet, Sbanken, Læringsverkstedet og Handelshøyskolen BI - vi hadde ikke klart det uten dere! Frelsesarmeen, Blindeforbundet, Aleneforeldreforeningen, Sykehusklovnene, Mercy Ships, NISO og NFF - nydelig å ha dere med på laget!

KNUT ARILD HAREIDE / Leder Kristelig Folkeparti

ANDREAS HAATVEIT / X-games vinner

FRODE THUEN / Psykolog, professor og skribent

GURO FOSTERVOLD TVEDTEN / Journalist

CHRIS MEDINA / Musiker

SANDER SAGOSEN / Håndballspiller

Menneskene i Goodify

Kristian.png

Kristian David Elgen
Grunder + daglig leder
kristian@goodify.co
M: 91 58 78 14

Manja.png

Manja Stannå Staldvik
Co-grunder
manja@goodify.co
M: 971 14 901

Kristian-2.png

Rachel Elgen
Grunder
rachel@goodify.co
M: 92 62 07 66

Kai.png

Kai Stannå Staldvik
Co-grunder
kai@goodify.co
M: 922 11 299

Rachel.png

Eirik Nygård Monsen
Co-grunder
eirik@goodify.co
M: 93 20 06 66

Tor.png

Tor Arnesen
Styreleder
tor@goodify.co
M: 950 04 585

Johan.png

Johan L. Schwartz
Co-grunder
johan@goodify.co
M: 41 53 37 77

Fredrik.png

Fredrik Remmen
Co-grunder
fredrik@goodify.co
M: 456 00 274